Předchozí velvyslanci

Velvyslanci USA v České republice (od roku 1993) a Československu (1918-1992):

Andrew H. Schapiro

Stát: Illinois
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 14. srpna 2014
Předání pověřovacích listin: 30. září 2014
Konec diplomatické mise: 20. ledna 2017

Norman L. Eisen

Stát: Washington, D.C.
Title: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 17. ledna 2011
Předání pověřovacích listin: 28. ledna, 2011
Konec diplomatické mise: 12. srpna 2014

Richard W. Graber

Stát: Wisconsin
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 14. září 14 2006
Předání pověřovacích listin: 12. října 2006
Konec diplomatické mise: 20. ledna 2009

William J. Cabaniss

Stát: Alabama
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 6. října 2003
Předání pověřovacích listin: 13. ledna 2004
Konec diplomatické mise: 15. září 2006

Craig Robert Stapleton

Stát: Connecticut
Non-career appointee
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 7. srpna 2001
Předání pověřovacích listin: 28. srpna 2001
Konec diplomatické mise: 16. prosince 2003

John Shattuck

Stát: Massachusetts
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 22. října 1998
Předání pověřovacích listin: 10. prosince 1998
Konec diplomatické mise: 16. prosince 2000

Jenonne R. Walker

Stát: District of Columbia
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 27. června 1995
Předání pověřovacích listin: 31. srpna 1995
Konec diplomatické mise: 31. srpna 1998

Adrian A. Basora

Stát: New Hampshire
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 15. června 1992
Předání pověřovacích listin: 20. července 1992
Konec diplomatické mise: 15. července 1995

Shirley Temple Black

Stát: California
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 3. srpna 1989
Předání pověřovacích listin: 23. srpna 1989
Konec diplomatické mise: 12. července 1992

Julian Martin Niemczyk

Stát: Virginia
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 18. srpna 1986
Předání pověřovacích listin: 2. října 1986
Konec diplomatické mise: 7. července 1989

William H. Luers

Stát: Illinois
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 14. listopadu 1983
Předání pověřovacích listin: 29. prosince 1983

Jack F. Matlock, Jr.

Stát: North Carolina
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 28. září 1981
Předání pověřovacích listin: 11. listopadu 1981
Konec diplomatické mise: 20. září 1983

Francis J. Meehan

Stát: District of Columbia
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 23. března 1979
Předání pověřovacích listin: 30. května 1979
Konec diplomatické mise: 20. října 1980

Thomas R. Byrne

Stát: Pennsylvania
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 1. května 1976
Předání pověřovacích listin: 23. června 1976
Konec diplomatické mise: 15. listopadu 1978

Albert W. Sherer, Jr.

Stát: Illinois
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 15. února 1972
Předání pověřovacích listin: 15. března 1972
Konec diplomatické mise: 29. června 1975

Malcolm Toon

Stát: Maryland
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 13. května 1969
Předání pověřovacích listin: 31. července 1969
Konec diplomatické mise: 11. října 1971

Jacob D. Beam

Stát: New Jersey
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 27. května 1966
Předání pověřovacích listin: 31. srpna 1966
Konec diplomatické mise: 5. března 1969

Jack F. Matlock, Jr.

Stát: North Carolina
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 28. září 1981
Předání pověřovacích listin: 11. listopadu 1981
Konec diplomatické mise: 20. září 1983

Francis J. Meehan

Stát: District of Columbia
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 23. března 1979
Předání pověřovacích listin: 30. května 1979
Konec diplomatické mise: 20. října 1980

Thomas R. Byrne

Stát: Pennsylvania
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 1. května 1976
Předání pověřovacích listin: 23. června 1976
Konec diplomatické mise: 15. listopadu 1978

Albert W. Sherer, Jr.

Stát: Illinois
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 15. února 1972
Předání pověřovacích listin: 15. března 1972
Konec diplomatické mise: 29. června 1975

Malcolm Toon

Stát: Maryland
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 13. května 1969
Předání pověřovacích listin: 31. července 1969
Konec diplomatické mise: 11. října 1971

Jacob D. Beam

Stát: New Jersey
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 27. května 1966
Předání pověřovacích listin: 31. srpna 1966
Konec diplomatické mise: 5. března 1969

Outerbridge Horsey

Stát: District of Columbia
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 14. listopadu 1962
Předání pověřovacích listin: 3. ledna 1963
Konec diplomatické mise: 1. srpna 1966

Edward T. Wailes

Stát: District of Columbia
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 14. července 1961
Předání pověřovacích listin: 28. července 1961
Konec diplomatické mise: 22. října 1962

Christian M. Ravnda

Stát: Iowa
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 21. července 1960
Předání pověřovacích listin: 16. září1960
Konec diplomatické mise: 6. května 1961

John M. Allison

Stát: District of Columbia
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 12. března 1958
Předání pověřovacích listin: 24. dubna 1958
Konec diplomatické mise: 4. května 1960

U. Alexis Johnson

Stát: California
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 10. listopadu 1953
Předání pověřovacích listin: 31. prosince 1953
Konec diplomatické mise: 29. prosince 1957

George Wadsworth

Stát: New York
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 8. října 1952
Předání pověřovacích listin: 29. prosince 1952
Konec diplomatické mise: 30. října 1953

Ellis O. Briggs

Stát: Maine
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 1. září 1949
Předání pověřovacích listin: 8. listopadu 1949
Konec diplomatické mise: 27. srpna 1952

Joseph E. Jacobs

Stát: South Carolina
Kariérní diplomat
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 15. října 1948
Předání pověřovacích listin: 5. ledna 1949
Konec diplomatické mise: 12. října 1949

Jméno: Laurence A. Steinhardt

Stát: New York
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 20. prosince 1944
Předání pověřovacích listin: 20. července 1945
Konec diplomatické mise: 19. září 1948

Poznámka: Velvyslanectví USA bylo znovuobnoveno v Praze 29. května 1945, Chargé d’Affaires ad interim byl v té době Alfred W. Klieforth.

Anthony J. Biddle, Jr.

Stát: Pennsylvania
Titul: Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Jmenování: 4. června 1943
Předání pověřovacích listin: 12. července 1943
Konec diplomatické mise: 1. prosince 1943 (Londýn)

Anthony J. Drexel Biddle, Jr.

Stát: Pennsylvania
Non-career appointee
Titul: Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary
Jmenování: 17. září 17 1941
Předání pověřovacích listin: 28. října 1941
Konec diplomatické mise: jmenován Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
Poznámka: sloužil při exilové čsl. vládě v Londýně

Wilbur J. Carr

Stát: New York
Titul: Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary
Jmenování: 13. července 1937
Předání pověřovacích listin: 16. září 1937
Konec diplomatické mise: po německé okupaci Prahy 15. března 1939 bylo uzavřeno 21. května velvyslanectví a velvyslanec Carr svou misi ukončil 6. dubna 1939.

J. Butler Wright

Stát: Wyoming
Kariérní diplomat
Titul: Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary
Jmenování: Mar 9, 1934
Předání pověřovacích listin: 25. října 1934
Konec diplomatické mise: 1. června 1937

Francis White

Stát: Maryland
Kariérní diplomat
Titul: Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary
Jmenování: 13. června 1933
Předání pověřovacích listin: 7. září 1933
Konec diplomatické mise: vzal se funkce 30. listopadu 1933

Henry Frank Holthusen

Stát: New York
Titul: Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary
Poznámka: Jeho nominace nebyla schválena Senátem Kongresu USA

Abraham C. Ratshesky

Stát: Massachusetts
Titul: Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary
Jmenování: 25. ledna 1930
Předání pověřovacích listin: 2. května 1930
Konec diplomatické mise: 13. května 1932

Lewis Einstein

Stát: New York
Titul: Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary
Jmenování: 8. října 1921
Předání pověřovacích listin: 20. prosince 1921
Konec diplomatické mise: 1. února 1930

Richard Crane

Stát: Illinois
Titul: Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary
Jmenování: 23. dubna 1919
Předání pověřovacích listin: 11. června 1919
Konec diplomatické mise: odvolán 5. prosince 1921
Note: Senátem schválen 26. června 1919.